De competitie van de eerste helft zit er op van het voorjaar 2009. We kunnen spreken van redelijke resultaten en goed plaatsen op de diverse ranglijsten. Een overzicht tot nu toe, met toch wel enkele verrassingen.
Hoofdklasse
Hilversum 5 is teveel afhankelijk van invallers door het wegblijven van Martin Abimbola. Echter kampioenskansen zijn er wel degelijk, maar volgens Eugéne Staffhorst is ook degradatie nog mogelijk al is het verschil met nummer 5, VTV 5, 8 punten. Door de 8-2 nederlaag tegen ATC 1 staat ATC nu 2 punten voor op Hilversum.
1e klasse
Hilversum 6 en 7 zitten in de degradatiezone. Hilversum 7 heeft een iets zwaardere poule, maar heeft zich de laatste wedstrijden knap hersteld. Hilversum 6 zal alle zeilen bij moeten zetten. Dit jeugdige team zal zich ongetwijfeld gaan oprichten en zich alsnog handhaven.
2e klasse
Hilversum 8, 9 en 10 acteren in de 2e klasse. In de klasse van Hilversum 8 is VEV 1, zoals al eerder voorspelt, de gedoodverfde kampioen. Hoewel Hilversum liet zich goed gelden de laatste wedstrijd waardoor VEV toch wat deukje opliep. De inhaalwedstrijd tegen VTV 8 zal een ruime overwinning worden en dan is plek 2 weer in zicht.
Hilversum 9 doet het heel goed en gaat zonder meer voor de titel. Door een wat ongelukkige wedstrijd tegen BUNA 1 staan zij nu 1 punt achter Over ’t Net 3. Wij verwachten dat dit in de 2e helft rechtgezet gaat worden.
Hilversum 10 staat, zolas verwacht werd op een degradatieplaats, maar het is voor de vrouwen en mannen van Niels de Boer nog lang niet gespeeld, gezien de 2 punten achterstand op nummer 3 en 4. Het kan dus nog steeds.
3e klasse
Hilversum 11,12,13,14 en 15 vertegenwoordigen ons in de 3e klasse.
Hierin doet vooral Hilversum 13 het bijzonder goed en staat momenteel 2 punten achter koploper Shot 4, waar de laatste wedstrijd met 6-4 van werd gewonnen. In de 2e helft wat meer mazzel en een kampioen is geboren.
Hilversum 11 is voornamelijk met TOVO 1 in gevecht om de troon. Het zal erom spannen maar de onzen zijn beslist niet kansloos. In de Inhaalwedstrijd tegen Huizen 4 ruim winnen en ze staan er weer bij.
Hilversum 12 en 14 staan in de middenmoot en meer mag eigenlijk niet verwacht worden.
Gaat Hilversum 15 voor een verrassing zorgen, zo vragen wij ons af? Het team zit weliswaar in de degradatiezone, maar heeft uitstekende vooruitzichten op handhaving. De resultaten zijn zeker niet verkeerd en ook in de 2e helft verwachten wij grootse daden.
4e klasse
In de 4e klasse zijn Hilversum 16, 17 en 18 bezig met het redden van het vege lijf, het kampioenschap of een plaats in de middenmoot.
Hilversum 16 doet het uitstekend, met name door de impulsen van Dennis Hageman en Cees van Doorn. Shot 8 is de grootste concurrent en de inhaalwedstrijd tegen Huizen 5 zal toch ruim gewonnen moeten worden.
Hilversum 17 stevent op de middenmoot af, vooral als er tegen Laren 3 een flink aantal punten gehaald worden.
Hilversum 18 zit in een enorme dip en zal moeite hebben zich te handhaven. Het team heeft in de eerste helft Fred Fouraschen verloren door een beenbreuk. Het 18e is inmiddels met Han Meyer aangevuld, maar die heeft toch wat opstart problemen. En ook de wintersport speelt het team parten. In de 2e helft zullen ongetwijfeld toeslaan!
5e klasse
In de 5e klasse worden wij vertegenwoordigd door Hilversum 19,20,21 en 22.
Hilversum 19 en 20 zijn de promovendi en hebben het lastig. Het 19e heeft inmiddels de 4e plaats bereikt met de inhaalwedstrijd tegen Lelystad United 4 nog in het vooruitzicht. Zij kunnen dus verder afstand nemen.
Hilversum 20 kan nog in de richting van de 4e plaats kruipen door de inhaalwedstrijd tegen Huizen 9 minimaal winnend af te sluiten. Het kan wel, maar in de 2e helft moeten er meer punten gehaald worden.
Hilversum 21 zal ongetwijfeld in de middenmoot eindigen. Weliswaar is het zwaar maar de meisjes onderleiding van Ed List verweren zich als mannen.
En dan Hilversum 22. Zelf hadden zij er wel hoop op, maar niemand had er rekening meegehouden dat dit team wel eens tot onze kanpioenen in het voorjaar 2009 zou kunnen behoren. Zij staan 2 punten voor op directe concurrent Lelystad United 7. Het zit erin en vooral onder een momenteel in grootse vorm stekende Johan Bollebakker gaat her er ook uitkomen.
6e klasse
Hilversum 23 gaat op het kampioenschap af, al heeft het team wat deukjes opgelopen. Kansen te over en het gaat wel lukken, zo denken wij.
Hilversum 24 wordt ook dit jaar geen kampioen. Buna 3 is dermate oppermachtig, dat deze niet te achterhalen zijn. Alleen de strijd met OSO 1 om de 2e plaats is interessant.
Hilversum 25 staat op een nette 2e plaats en daar zal geen verandering in komen. Ondanks moedig strijden zit een terugkeer naar de gewenste 5e klasse er niet in.
Hilversum 26 heeft een zwaar seizoen. Mede door het vertrek van Leander Korver naar team 20 worden er weinig punten gepakt. De grote verrassing hier is Remy Hersbach die zich zo langzamerhand kopman mag noemen.